Pr Storm23 вересня 2024 року в рамках реалізації проєкту «StormCompetence - Strengthening researchers’ professional competencies on stormwater management for renovation of UA city infrastructure in the post-war time», який виконується за фінансової підтримки Swedish Institute, проведено третій запланований програмою проєкта семінар за результатами проведених досліджень. Учасники семінару: Катерина Уткіна, Марія Вікландер, Годек-Тобіас Блекен (Lulea University of Technology – LTU), Валентина Юрченко, Оксана Мельнікова (ХНУМГ ім. О.М. Бекетова).

Науковий керівник проєкту проф. Валентина ЮРЧЕНКО представила інформацію щодо публікації даних проведених натурних та лабораторних досліджень для досягнення задач проєкту. Командою аспірантів спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища опубліковано 6 тез, подано до друку 4 статті (3 – в фахові видання, 1 – на конференцію, публікації якої індексуються у наукометричній базі Scopus). Обговорено можливість спільного опрацювання даних, отриманих українськими та шведськими членами проєкту щодо вмісту в поверхневих стічних водах сполук нітрогену, для роботи над спільною публікацією.

Валентина ЮРЧЕНКО повідомила про зацікавленість українських науковців в дослідженні пріоритетного забруднювача поверхневих стічних вод PFAS. Обговорено можливість та дату проведення в 2024 році четвертого семінару, на якому шведські фахівці ознайомлять членів проєкту та інших зацікавлених осіб з ХНУМГ ім. О.М. Бекетова з організацією та методологією підготовки докторів філософії  в  Lulea University of Technology.

Визначено дати відвідування Lulea University of Technology аспіранткою спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища Авдієнко І.А. восени 2024 року.

Представлені результати, питання і задачі жваво обговорювались та формували напрямки подальших досліджень.

Storm 29.09.2024