Pr KlassBezp20.04.2023 на зборах Департаменту освіти Харківської міської ради проректор з науково-педагогічної роботи Т.В. Малиніна від ХНУМГ ім. О.М. Бекетова презентувала проєкт кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності «Клас безпеки» в рамках «Концепції безпеки закладів освіти». Мета проекту – формування культури безпеки у школярів через набуття навичок ідентифікувати небезпеки та виробляти ефективні рішення щодо захисту від потенційних та реальних загроз, які оточують кожну людину у повсякденному житті, а особливо в умовах військового конфлікту та післявоєнного стану суспільства.

Концепція безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2023 р. № 301-р) визначає питання безпеки для освітніх закладів як особливо актуальне у зв’язку з військовою агресією проти України. Серед проблем, зокрема, вказано на:

• недостатній рівень обізнаності учасників освітнього процесу про їх права, обов’язки та відповідальність;
  • незнання учасниками освітнього процесу правил безпечної поведінки в побуті та правил дорожнього руху;
  • неготовність учасників освітнього процесу до дій в умовах надзвичайних ситуацій, бойових дій тощо.

Проєкт «Класи безпеки» популяризується завдяки спільним зусиллям ДСНС та МОН. Класи безпеки – це навчально-методичні кабінети, де проводяться заняття для дітей з правил пожежної та мінної безпеки, вивчаються алгоритми дій під час сигналу «Повітряна тривога», а також інших надзвичайних ситуацій із залученням працівників ДСНС, Нацполіції, Товариства Червоного Хреста України, медиків, ООН Юнісеф України та інших. Заняття в таких класах будуються за принципом інтерактивних методів навчання з урахуванням вікових категорії.

20.04.2023 1

20.04.2023 2