Pr SchoolsЗа ініціативи уряду Литви та за сприяння Агентства відновлення розпочинається міжнародний конкурс «Школа майбутнього для України» з пошуку найкращих архітектурних проєктів для відбудови освітніх закладів за принципом build back better. Завдання ініціативи полягає у розробці типових архітектурних рішень для будівництва шкіл в Україні. За підсумками конкурсу, в якому можуть взяти участь архітектори з усього світу, експертне міжнародне журі обере найкращу пропозицію, яка отримає фінансування на підготовку проєктно-кошторисної документації для будівництва освітнього закладу.

Ініціатором проєкту виступило Центральне агентство управління проєктами (CPVA) Литви. Кошти у сумі 500 тис. євро надасть литовський Фонд співробітництва та гуманітарної допомоги.

Команди архітекторів розроблять адаптивний дизайн-проєкт для відбудови шкіл, який згодом безоплатно передадуть у користування громадам. Це допоможе зекономити час і ресурси для відновлення закладів освіти.

Автори трьох найкращих проєктних ідей отримають винагороди від 8 000 до 12 000 євро. Переможець укладе контракт на суму 300 000 євро, який передбачатиме розроблення адаптивного дизайн-проєкту школи.

Щоб узяти участь у конкурсі, команда має складатися щонайменше з двох архітекторів: один має практикувати в Україні, а інший – за її межами.

Про деталі участі в конкурсі можна дізнатися за ПОСИЛАННЯМ

Schools 02.2024