Loughborough

 Digital solutions to maximise readiness for postwar reconstruction of the built environment

Цифрові рішення для максимальної готовності до післявоєнної відбудови українських міст

 

Термін реалізації проєкту: 01.04.2023 - 01.10.2023

 

Основна мета проєкту:

дослідження можливостей та доцільності використання 3Д друку бетоном під час відбудови пошкоджених в ході бойових дій багатоповерхівок; розробка керівництва із застосування БІМ технологій у будівництві та запровадження курсу з БІМ в університетські ОП

 

Завдання проєкту:

  • проведення техніко-економічного обґрунтування та надання рекомендацій щодо застосування бетонного 3D-друку в післявоєнній відбудові України;
  • розробка індивідуальної стратегії впровадження технології BIM (Building Information Modelling) в будівельну галузь України.

 

Партнери проєкту:

Loughborough University, Leicestershire, UK

 

Команда проєкту:

 

Реалізація проєкту:

  • 3D друк бетоном

В рамках програми розроблено конструктивну систему відбудови багатоповерхових панельних будівель. Система являє собою просторовий монолітний залізобетонний каркас, опалубка для якого може бути виконана за допомогою технологій 3D друку бетоном. Розробка системи передбачала формування її геометричних параметрів із урахуванням типорозмірів панельних будівель України, конструювання вузлів з’єднань, аналіз напружено-деформованого стану на прикладі 9-ти та 16-ти поверхової будівлі, а також розробка геометричних параметрів незнімної опалубки, яка виготовляється в лабораторних умовах із застосування 3D друку бетоном. Відмінною особливістю запропонованої системи є те, що вона може застосовуватися як для відбудови панельних будівель, так і для нового будівництва.

  • впровадження BIM у післявоєнній відбудові України

Проаналізовано світовий досвід впровадження BIM. Виконано аналіз сучасного стану нормативного врегулювання BIM-технологій в Україні. Зібрано статистичні данні із використання BIM-технологій в Україні, при цьому, українські компанії було поділено на 2 категорії: компанії, що працюють переважно на закордонний ринок та локальні українські компанії. Опитування проводилось як у формі анонімного анкетування, так і у вигляді інтерв’ю із керівним складом компаній. В результаті аналізу статистичних даних виявлено низку складнощів, які варто подолати задля ефективного впровадження BIM-технологій в будівельну галузь України. Результатом даної роботи є рекомендації щодо прискорення впровадження BIM-технологій у післявоєнній відбудові України.

  • підсумкова конференція спільного українсько-британського проєкту «РІШЕННЯ ДЛЯ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ»

  Loughborough 3